Aktualności

25.09.2017
Transport chorego z zagranicy – najważniejsze informacje

Poniżej przedstawiamy najistotniejsze informacje w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy. Należy jednak mieć na uwadze, że dotyczą one wyłącznie osób, które są ubezpieczone w NFZ.

21.09.2017
Polska jest już na piątym miejscu pod względem największych odbiorców holenderskich kwiatów

Od początku 2017 r. holenderskie firmy wyeksportowały do Polski aż o 27% więcej kwiatów niż rok temu w tym samym okresie.

18.09.2017
Kierowcy na Wyspach powinni uważać - na brytyjskich drogach sypią się surowe kary

Za niepoprawne wykonanie manewru parkowania właściciele pojazdów na Wyspach mogą zapłacić nawet 100 funtów grzywny. Coraz mniej potrzeba, aby nasz portfel w Wielkiej Brytanii dość mocno się uszczuplił. Wystarczy źle zaparkować, aby zapłacić od 60 do 100 funtów. Źle zaparkować czyli najechać kilka centymetrów na wyznaczoną linię. Przesada?

14.09.2017
Praca za granicą po nowemu (delegacje, ubezpieczenia)

W momencie rozwoju twojej kariery zawodowej twój pracodawca ma możliwość oddelegowania cię czasowo do pracy w innym kraju Unii Europejskiej. W tym czasie będziesz mieć status pracownika delegowanego i tym samym przysługują Ci specjalne prawa i warunki pracy. Jednak gdy już się zdecydujesz na delegację to co z ubezpieczeniem i na czym ta delegacja będzie polegać?

07.09.2017
Tanie przelewy z Niemiec do Polski - TransferGo podbija kolejny europejski rynek

TransferGo to internetowa alternatywa dla monopolu banków na rynku międzynarodowym. Pozwala ona na szybkie transfery pieniężne. Za międzynarodowy przekaz możesz zapłacić na różne sposoby – za pomocą karty debetowej, karty kredytowej lub krajowym przelewem. Wszystko to bez dodatkowych opłat. Firma już obsłużyła 2,1 miliona klientów. Głównymi zaletami TransferGo jest kurs walut i opłaty, które są jasno określone oraz szybkość. Jednak jak wszystko ma też swoje wady – przelew możemy zrobić jedynie na rachunek bankowy i jest to dobre rozwiązanie dla małych sum, dla tych większych już niekoniecznie.

05.09.2017
Szybszy zwrot nadpłaconego podatku

Jeżeli spodziewasz się zwrotu podatku i ważne jest dla Ciebie, aby jak  najszybciej odzyskać pieniądze, nie powinieneś zostawiać rozliczenia na ostatni moment. W takim wypadku na zwrot nadpłaty możesz czekać nawet do trzech miesięcy.